تحلیل دو نفره ی هفته

12133-NO9PEY 2

تحلیل دو نفره ی هفته

رضا نوری :

یکی از گیمر های صاحب سبک است که به دلیل خصیصه های منحصر به فرد بازی اش کاملا متمایز است . فوتبالی که رضا ارائه می دهد ، یک فوتبال کاملا اقتصادیست که در آن کسب پیروزی بر زیبایی بازی اولویت دارد . یک فوتبال با برنامه که در آن قدم اول محافظت از دروازه و حفظ بالانس بازیست ، قدم دوم استفاده ی صحیح و هوشمندانه از فرصت ها برای به ثمر رساندن گل است .
شاید شبیه ترین نمونه ی واقعی به سبک این گیمر تیم با صلابت مارچلو لیپی باشد ، ایتالیای سال 2006 که بر قله ی جهان ایستاد . رگه های تفکرات ایتالیایی ، اعم از دفاع مستحکم ، بازی با برنامه (که مبتنی بر به کارگیری تاکتیک های متناسب با بازی حریف است )، تخریب حملات حریف و میل به عقب نشینی همگی در سبک او پدیدار است . پس به وضوح می توان رضا را پیرو مکتب ایتالیایی برشمرد ، سبکی که اگرچه مدتی منسوخ شده به نظر می آمد این روز ها با نبوغ مربیان ایتالیایی مثل کونته ، رانیری و آلگری بار دیگر در حال اوج گیری است .
رضا در زمین بیشتر سیاست زمین بده و زمان بخر را دنبال می کند ، او با عقب نشینی و ایجاد تراکم بالا در زمین خودی به حریف اجازه می دهد کاملا جلو بیاید و آرایش و سازمان تیمی اش از حالت عادی خارج شود و حالت تهاجمی به خود بگیرد. در حقیقت او با این کار دو نشان را با یک تیر می زند ،اولی محافظت از دروازه ی خودی و حفظ نتیجه ، و دیگری بستر سازی برای حمله ی خودش ( استفاده از غافلگیری حریف و ضربه زدن با ضد حملات ) . این رویکرد می تواند گاهی خطر ساز هم باشد ، بنابراین یکی از لازمه های موفقیت در این استراتژی قدرت تمام کنندگی بالا و استفاده از حداقل موقعیت ها برای رسیدن به گل است که رضا این کار را به نحو احسن انجام می دهد .
دفاع فشرده ،تمرکز بالا ، ضد حملات برق آسا ، وسعت دادن به بازی ، استفاده ی مناسب از مهاجمین سرعتی با اتکا بر جناحین و ارسال های دقیق از جناحین و بهره گرفتن از بازیکنان سرزن در پست شماره 9 از ویژگی های بارز بازی رضا نوری است . تورنومنت دوازدهم نشان داد او هر گیمری را می تواند به دردسر بیندازد .

محمد نگهبان :

مسلما نام این گیمر در یک ماه اخیر به گوشتان خورده است ، این بازیکن اگرچه کمی دیرتر به جمع بازیکنان کاپ دی پیوست اما توانست خودش را خیلی زود با این محیط سازگار کند و با بازی های خوب خودش خیلی زود زبانزد خاص و عام شود . محمد نشان داده به سبک خاصی از فوتبال پایبند نیست ، در حقیقت بازی او به حدی از تکامل رسیده که قادر است در تیم های مختلف و با تاکتیک های متفاوت بازی کند . توان فکری بالا و تسلط بسیار بالا بر بازی نشان می دهد محمد تمرینات منظمی انجام می دهد که به بهتر شدن بازی او کمک می کند .
محمد که نشان داده بر بازی تسلط کامل دارد ، از تاکتیک های متعدد دفاعی و هجومی استفاده می کند ، او معمولا زمانی نسبتا طولانی را برای چیدن آرایش تیمش صرف می کند ، دلیل این مسئله توجه محمد به آرایش حریف و اتخاذ تاکتیک مناسب برای ایستادگی مقابل حریف است . محمد هم چنین سه چینش متفاوت را برای لحظات حمله و دفاع تنظیم می کند که به او امکان می دهد بدون ایجاد وقفه در بازی تاکتیک مورد استفاده ی خود را بسته به بازی و بصورت آنی تغییر دهد .
محمد که هم در بازی هوایی و هم زمینی مهارت کافی را دارد با تیم های بایرن مونیخ ، رئال مادرید و بارسلونا در تورنومنت ها شرکت کرده است ، او اخیرا بارسلونا را ترجیح می دهد و ما هم با توجه به تیم اخیر او به تحلیل عملکرد او می پردازیم .
عملکرد محمد با بارسلونا نمونه ی عینی یک تیکی تاکای حساب شده و با حوصله است ، پاسکاری های سریع و متعدد و در عین حال هدف دار ، بازی زمینی و با طراوت که بیشتر به اداره ی بازی در میانه ی میدان سوق یافته است ، پرهیز ارسال های هوایی و استفاده از پاس های کات بک در شرایط اضطرار ( موقعی که حریف میانه ی میدان را در دست می گیرد و شما ناگزیر به نفوذ از جناحین می شوید) ، حرکات غیر قابل پیش بینی در محوطه ی 18 قدم ، قطع توپ های هوشمندانه ، استفاده ی ایده آل از دروازه بان ، دید عالی در پاس های عمقی و در نهایت میل هجومی بالا از خصوصیات بازی محمد است . همه ی مواردی که برشمردیم نشانگر یک ماکت دقیق از بارسلونای سالهای اخیر است که این گیمر به خوبی آنرا پیاده کرده است .

 

بهسان اکبری
تیم آنالیز کمپ فوتبال دیجیتال کاپ دی
Cupday.ir

 

نوشتن نظر

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

سایت :


5 + 8 =