هفتمین آنالیز – آشنایی با 3 نفر دیگر از گیمر های کاپ دی

behsan-planning-banner-07-450x450

 

m-s

مجتبی صمدی :

مجتبی از گیمر هائیست که پیروزی مقابل او به سختی بدست می آید ، آمادگی بالا هم در بعد فنی و هم بعد روحی و روانی به او این امکان را می دهد بازی های خوبی به نمایش بگذارد ، مجتبی نشان داده در مقابل هیچ حریفی از گلزنی عاجز نیست ، توانایی بالای او در حمله سبب می شود کمتر خط دفاعی مقابل او مصون بماند .
مجتبی از گیمر هائیست که هر تاکتیکی را مقابل شما می تواند به اجرا بگذارد ، این تنوع تاکتیکی و آزمودن روش های مختلف در اثر تمریناتی ست که به گفته ی خودش آخر هفته ها انجام می دهد تا جمعه ها با آمادگی کامل در کمپ حاضر شود . با این حال میل مجتبی بیشتر به پیش بردن بازی از جناحین است ، او با پاس های عرضی و عمقی فضا ها را برای خودش باز می کند و با بردن بازی به کناره ها شما را مجبور به پرس می کند که این موضوع باعث آشفتگی دفاعیتان می شود و شما را با خطر مواجه می کند .

با وجود علاقه ی مجتبی به جناحین او اصلا به سبک انگلیسی ( فوتبال مبتنی بر نفوذ جناحین و استفاده از سانتر ها و گلزنی با ضربات سر ) علاقه ندارد و حدالامکان از سانتر کردن خودداری می کند ، البته نشان داده در سانتر کردن دقت کافی را ندارد و همین موجب توفیق اجباری او شده ، چرا که در حرکات زمینی احتمال گلزنی بیشتر است ، اتکای مجتبی به روبن موجب شده بیشتر حملاتش از سمت راست انجام گیرد .
مجتبی نشان داده ضربات سهمگینی دارد و هم در جریان بازی و هم در ضربات ایستگاهی شوتزن قهاریست .
با این همه ویژگی مثبت بازی مجتبی چند مشکل کوچک هم دارد ، یکی از آنها سرعت حمل توپ نسبتا کمتر در مقایسه با سایر گیمر هاست ( اگرچه قدرت حفظ توپ قابل تمجیدی دارد.) و دیگری نبستن عمق دفاع اوست.

 

m-a-j

محمد علی جعفرزاده :

محمد علی سبکی از فوتبال را ارائه می دهد که هر تماشاگری را مجذوب می کند ، سبکی با طراوت ، سریع و متنوع ( از بعد استفاده از انواع تاکتیک ) که بیشتر مبتنی بر پاسکاری های سریع و بازی زمینی است که حریف را معمولا با مشکل دچار می کند ، محمد علی در گلزنی بسیار آماده نشان می دهد و حتی در بازی هائی که واگذار می کند هم گل های زیادی به ثمر می رساند و این مبین پیروی محمد علی از جمله ی معروف ” بهترین دفاع حمله است ” می باشد . او برای بازی خود اصول اولیه ای تعریف کرده است که به ندرت آنها را تغییر می دهد برای مثال سیستم 3-4-3 که کمتر تغییر می کند ، چینش لوزی خط هافبک ، اصرار بر بازی زمینی ( محمد علی از فضا های وسط میدان بیشتر استفاده می کند و با پاس های سریع و یک و دو های پی در پی دفاع حریف را به هم می ریزد و به گل می رسد). سرعت بالا از مواضعی است که کمتر شاهد عقب نشینی محمد علی از آن هستیم و همین باعث چشم نوازی بازی او می گردد .
اما بدین معنی نیست که محمد علی plan b ندارد ، بلکه او در مواقع اضطرار ( زمانی که حریف وسط زمین را در دست می گیرد ) نشان داده از پیستون ها به خوبی بهره می برد و با پاس های کات بک هم صاحب موقعیت های ایده آلی می شود . او در دفاع هم تدابیر خاصی برای خودش دارد ، بدون این که حریف را شدیدا پرس کند به دردسر می اندازد ، این اقدام از طریق حربه هایی مثل تله آفساید و مارکینگ های هوشمندانه صورت می گیرد.
موقعیت شناسی در حمله و استفاده ی تیز بینانه از خلاء ها و در صد بالای گل کردن موقعیت های تک به تک نشان از هوش بالا و تسلط کامل محمد علی بر بازیست .

 

a-p

اشکان پاک نژاد :

اشکان که قبلا با تیم یوونتوس در مسابقات شرکت می کرد ظاهرا در فوتبال خود به یک سطح بالا تر دسته یافته است ، تیم یوونتوس علی رغم خط دفاعی مستحکم در خط هافبک تنوع خوبی ندارد و بزرگترین مشکل در این تیم کند بودن انتقال از دفاع به حمله است ، احتمالا اشکان هم به این موضوع پی برده است . اما ظاهرا علاقه ی او به سیستم سه دفاعی ادامه دارد چون او این بار چلسی را انتخاب کرده است اما سیستم آنرا بصورت دستی بروز کرده و به سیستم 3-4-3 تبدیل کرده است ، نقشه ای که خود آنتونیو کونته اخیرا آنرا در چلسی پیاده می کند و خوب جواب می گیرد ، این مسئله نشانگر شناخت خوب اشکان از فوتبال است او با این تغییر هم سه دفاع مد نظرش را حفظ کرده است و هم مشکل کند بودن را حل کرده و به هافبک های سریع تر و شاداب تری دست پیدا کرده است .
اشکان اغلب در بازی از پاس های ریز پرهیز می کند ، بیشتر به پاس های بلند و استفاده از تمام عرض زمین متوسل می شود ، کار های تیمی را به اندازه ی کفایت در دستور کار خود قرار می دهد ، سرعت بازی اشکان در همان نگاه اول نشان می دهد تسلط بالایی دارد و خوب تمرین می کند . سیستمی که بر می گزیند سیستم کاملی است و به او اجازه می دهد هم در حمله و هم در دفاع موفق باشد ، به نظر می رسد اشکان سبکی شبیه سبک زدنک زمن ( سرمربی رم در سالهای نه چندان دور ) را پیاده می کند ، زمن همیشه از هافبک هایش می خواست از پاس های زاید حذر کنند تا سرعت تیمی بالا برود و به هافبک هایش دستور داده بود از حفظ توپ خودداری کنند و در سریع ترین حالت مهاجمان را صاحب توپ کنند ، این تاکتیک به او اجازه می دهد فرصت های زیادی برای گلزنی بدست آورد ، و به لطف مهارت تمام کنندگی بالا و گاها حتی شوت های نزدیک محوطه بسیار زهردار نشان دهد ، لازم بذکر است او در دفاع و پرس کردن حریف هم خوب عمل می کند .

 

بهسان اکبری
تیم آنالیز کمپ فوتبال دیجیتال کاپ دی
Cupday.ir

 

نوشتن نظر

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

سایت :


1 + 3 =