پنجمین آنالیز – تحلیل کلی تورنومنت هشتم کاپ دی

behsan-planning-banner-05-450x450

تحلیل کلی تورنومنت هشتم کاپ دی :

مجموعه ی کاپ دی در راستای ترویج و ارتقاء فوتبال دیجیتال ، روزهای جمعه اقدام به برگزاری تورنومنت بصورت انفرادی می نماید. ( توضیح : در این تورنومنت ها شرکت کنندگان بصورت انفرادی و برحسب سید بندی هایی که بر اساس عملکرد گیمر ها در ادوار گذشته انجام گرفته گروه بندی می شوند . البته مجموعه ی ما در نظر دارد به زودی مسابقات تیمی را نیز در دستور کار خود قرار دهد که جذابیت بیشتری خواهد داشت.) جمعه ی هفته ای که سپری شد نیز شاهد برگزاری یک تورنمنت جذاب و هیجان انگیز در کمپ فوتبال دیجیتال بودیم که با قهرمانی امیر قربانی و نایب قهرمانی مجتبی صمدی به پایان رسید ، امیر قربانی که برای دومین بار در تورنومنت کاپ دی حضور یافته بود با تیم آلمان توانست همه را غافلگیر کند و با گذشتن از سد حریفان نامدار، خودش را به عنوان پدیده ی جدید کاپ دی مطرح کند . مجتبی صمدی هم که در تورنومنت قبلی زود تر از حد انتظار کنار رفته بود ، این هفته با برتری مقابل اکبر نوروزی و پویا دل حامد در نبرد های بسیار فشرده و نزدیک موفق شد به فینال برسد .
تورنومنت هشتم اگرچه چند غایب سرشناس هم داشت اما نه تنها ازسطح کیفی مسابقات کاسته نشد ، که با حضور چند گیمر کمتر شناخته شده و عملکرد قابل تحسین گیمر های با سابقه ای همچون مجتبی صمدی و پویا دل حامد بدل به یکی از جذاب ترین و به یاد ماندنی ترین سری مسابقات کاپ دی شد .
تورنومنت هشتم در حالی با 20 گیمر در 5 گروه 4 تیمی کلید خورد که چهره های شناخته شده ای مثل یاسر پناهی ، معین حبیب زاده و پویا زاد سلطانی حضور نداشتند ، اما با حضور امیر قربانی و محمدامین بهاری تورنومنت رنگ و بوی دیگری گرفت و شاهد عملکرد خوب این دو گیمر بودیم ، سوا از این دو چهره ی نسبتا جدید سایر گیمر ها هم عملکرد عالی داشتند و به عینه شاهد ارتقای سطح کیفی مسابقات هستیم .

نکات قابل اشاره ی تورنومنت :

1 – درگروه سوم شاهد چهره های شاخص بیشتری بودیم ، در این گروه سطح بالا تری از مسابقات ارائه میشد که مجتبی صمدی و سهند جعفرزاده به مرحله ی بعد راه یافتند و امیر قربانی به عنوان مرد سوم گروه موفق به صعود شد. (این مسئله بیانگر اهمیت فرصت دادن به رتبه های سوم است چرا که امیر توانست علی رغم نتایج متوسط دور گروهی با درخشش در مسابقات حذفی به مقام نخست دست یابد.)

2 – اشکان پاک نژاد که یک خط در میان در مسابقات حضور پیدا می کند ، این هفته با تیم چلسی نمایش واقعا درخشانی داشت و توانست با انجام بازی های تهاجمی و ایجاد تعادل در حمله و دفاع ، تحسین حاضران را بر انگیزد . شاید حتی گل سر سبد مسابقات گروهی در گروه اول ، در جدال محمد علی جعفرزاده و اشکان پاک نژاد مشاهده شد که ابتدا اشکان با چهار گل توانست پیش بیافتد اما محمد علی با حفظ خونسردی و نفوذ های بی نظیر از خط دفاع هر چهار گل را پاسخ دهد و یک کام بک به یاد ماندنی ثبت کند.

3 – پراکندگی مناسب تیم ها : خوشبختانه در این دوره شاهد حضور تیم های مختلف بودیم و گیمر ها از تیم های خوبی مثل رئال مادرید و بارسلونا و چلسی و حتی تیم آلمان استفاده کردند که جذابیت مسابقات را بالا برد.

4 – درخشش محمدامین بهاری در دور گروهی : امین که در گروه دوم و در کنار اکبر نوروزی قرار گرفته بود توانست با پاس های عمقی و نفوذ از جناحین به حریفان خودش ضربه بزند و در عین شگفتی با 9 امتیاز به عنوان مرد اول گروه صعود کند ، اما در دور حذفی در یک رقابت میلی متری از پویا دل حامد جا ماند.

5 – سندروم بازی اول : اکبر نوروزی برای سومین بار پی در پی در نخستین بازی گروهی تن به شکست داد و سپس با برتری در بازی های بعدی به دور حذفی راه یافت.

6 – اوج هیجان : در این دوره حساسیت بازی ها فرا تر از حد انتظار بود چرا که گیمر ها با نتایج بسیار نزدیک از سد همدیگر می گذشتند و شاهد اوج هیجان در چهره و رفتار بازیکنان بودیم. نمونه ی بارز این رخداد در بازی های مجتبی صمدی ـ اکبر نوروزی و محمد علی جعفرزاده ـ پویا دل حامد بود که با نتایج بسیار نزدیک به پایان رسید و در دقایق پایانی چندین بار سرنوشت صعود کننده عوض می شد و سکوت سالن، (حاضرین و تماشاگران برای تمرکز گیمر ها سکوت می کنند.) با فریاد های شادی بازیکنان می شکست.

بهسان اکبری
تیم آنالیز کمپ فوتبال دیجیتال کاپ دی
Cupday.ir

نوشتن نظر

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

سایت :


5 + 1 =