گزارش کلی تورنومنت بیستم کاپ دی

News Banner 8

گزارش کلی تورنومنت بیستم کاپ دی
جمعه ی گذشته در حالی شاهد برگزاری یک تورنومنت جذاب دیگر از سری تورنومنت های کمپ فوتبال دیجیتال کاپ دی بودیم که با یک اتفاق ویژه و یک مناسبت فرخنده مصادف شده بود .
بیست هفته از نخستین تورنومنت کاپ دی گذشت ، به لطف خدا و تلاش های مجموعه ی کاپ دی ، روند مسابقات کاپ دی استمرار بسیار خوبی داشته است و توانستیم بیست آخر هفته خاطره انگیز و مفرح را برای شما عزیزان علاقمند به فوتبال دیجیتال رقم بزنیم ، بیست آخر هفته که با یک تفریح سالم سپری شد ، بیست آخر هفته که در تک تک آنها دوستی های جدید شکل گرفت .
و مطممئنا مهم ترین هدف کاپ دی که ایجاد یک فضای مناسب برای پر کردن اوقات فراغت و شناسایی استعداد های نهفته در زمینه ی فوتبال دیجیتال است ، تا حدودی محقق شده است . اما این فقط یکی از آرزو های ما بود و رویا های زیبای دیگری نیز در سر داریم که در حال گام برداشتن به سمت آنها هستیم و امیدواریم گیمر های عزیز همان گونه که تا این جای راه با ما بوده اند در ادامه ی این مسیر همراه ما باشند .
سطح کیفی تورنومنت :
تورنومنت بیستم طبق معمول تورنومنت های اخیر با حضور 20 گیمر در 5 گروه ، 4 تیمی برگزار شد و دو نفر برتر هر گروه ، همراه با دو نفر از بهترین نفرات سوم به مرحله ی حذفی راه یافتند . خوشبختانه سطح مسابقات به حدی رسیده که در مرحله ی گروهی امکان پیش بینی دقیق وجود ندارد ، در تورنومنت های ابتدایی اغلب نفرات سید یک و دو موفق به صعود می شدند و به ندرت مشاهده می شد نفرات تازه واردی که در سید چهارم قرار می گیرند موفق به صعود شوند و نفرات سید سوم عملا شانسی برای صعود نداشتند . اما اکنون با بالاتر رفتن سطح مسابقات نفرات سید سوم و چهارم شگفتی ساز می شوند و نتایجی رقم می خورد که به ذهن های خوش بین هم خطور نمی کند .
در این تورنومنت هم شاهد این اتفاقات بودیم ، برای مثال در گروه A این دوره که گروه بسیار دشواری بود ، پویا دل حامد که از نامدار های کاپ دی است همراه با اصلان امیر منتقمی که در روز های اخیر بازی های خیلی خوبی به نمایش می گذارند در دور گروهی کنار رفتند و یک پدیده ی تازه وارد به نام کامیار سپهری به عنوان نفر اول موفق به صعود شد و یا در گروه C که محمود محمدی لر مدعی صعود بود موفق به صعود نشد . در گروه D هم سینا فکور که چند روز پیش موفق به کسب مقام نایب قهرمانی جام حذفی شده بود توفیقی به دست نیاورد و خیلی زود کنار رفت . همه ی این نتایج بیانگر بالا تر رفتن سطح مسابقات و افزایش هیجان و جذابیت تورنومنت هاست .
فطرت طولانی مدت چند ستاره نام آشنا :
غیبت طولانی مدت مجتبی صمدی که برای مدتی رنکینگ اول را در اختیار داشت کماکان ادامه دارد ، در کنار او معین حبیب زاده هم علیرغم نتایج خوبش در ورژن جدید مدتیست در مسابقات حضور ندارد . در کنار این غایبان دیرین ، زوج افسانه ای اکبر نوروزی و محمد علی جعفرزاده هم در دوره ی بیستم حضور نداشتند . با وجود این همه غایب نام آشنا و چند گیمر نامی دیگر که از آنها نام نبردیم الحق و الانصاف ، سطح مسابقات نه تنها افت نکرده بود بلکه بالاتر هم رفته بود .
فرم خوب نفرات اول و دوم :
محمد نگهبان که بعد از تغییر تیمش به چلسی ، یکی دو هفته نتایج خوبی نگرفته بود ، به فرم خوبش بازگشته و با کسب قهرمانی در دوره ی بیستم ، توانست ظرف مدت 4 روز دو قهرمانی ارزشمند را به دست بیاورد . در کنار محمد نگهبان امین بهاری هم در این دوره بازی های بسیار با طراوتی به نمایش گذاشت . رقابت محمد و امین در صدر رنکینگ کاپ دی بی شباهت به رنکینگ های جذاب تنیس نیست و از طرفی ما را یاد رقابت شانه به شانه ی دو ماه پیش پویا دل حامد و مجتبی صمدی می اندازد .
نمایش تحسین بر انگیز :

در کنار این دو گیمر نبایستی از عملکرد تحسین بر انگیز پویا زاد سلطانی و حامد همراهی هم ساده گذشت ، که علاوه بر ارائه ی بازی های چشم نواز نتایج خوبی نیز گرفتند و در مورد آنها در بخش آنالیز به تفصیل صحبت خواهیم کرد .
پدیده ی هفته :

بدون شک عنوان پدیده ی هفته به کامیار سپهری تعلق می گیرد که در گزارش قبلی مان در مورد جام حذفی درباره ی پتانسیل بالای او حرف زدیم و موفقیت احتمالی او را پیش بینی کردیم ، در نخستین حضورش در تورنومنت انفرادی موفق شد از گروه مرگ به عنوان صدر نشین صعود کند و با شکست دادن یک گیمر توانمند به نام کیوان فردی دلجوان به جمع 6 گیمر برتر این دوره راه پیدا کند . هم چنین محمد رضا حسین نژاد هم که تا این مرحله راه یافته بود بازی زمینی با طراوت و زیبایی به نمایش می گذارد و بعید نیست هفته های بعدی او را در جمع نفرات برتر ببینیم .

 

نوشتن نظر

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

سایت :


3 + 7 =