یازدهمین آنالیز – تحلیل فینال تورنومنت دهم

12133-NO9PEY 2

تحلیل فینال تورنومنت دهم
بعد از یک رقابت فشرده و نزدیک برای گیمر ها در مرحله ی گروهی برای صدر نشینی ، سر انجام با صعود 12 بازیکن ، چهره ی شرکت کنندگان مرحله ی حذفی مشخص شد . در این بخش ابتدا مسیری که دو گیمر فینالیست در مرحله ی گروهی و حذفی طی کردند را بررسی می کنیم و سپس در مورد ویژگی های آنها صحبت خواهیم کرد .
پویا زاد سلطانی در گروه D در کنار مجتبی صمدی ، علی بهمنی و علی بیدقدار قرار گرفته بود که در دو بازی ابتدایی خودش با اقتدار به پیروزی رسید و در دیدار سوم که حکم فینال گروه را داشت ، نتیجه را به مجتبی صمدی واگذار کرد تا به عنوان نفر دوم گروه صعود کند .
پویا در مرحله ی نخست حذفی در مقابل سینا فکور قرار گرفت که بعد از یک بازی سخت و نفس گیر در مجموع رفت و برگشت به نتیجه ی تساوی دست یافت و در زمان اضافه ی 5 دقیقه ای مقابل سینا به برتری رسید و به جمع 6 نفر برتر رسید . در این مرحله پویا ، آیت سلیمانی را در مقابل خودش می دید که محمد علی جعفرزاده را شکست داده بود ، تمرکز بالای پویا در این مرحله و تاکتیک نادرست حریفش به او اجازه داد تا با کسب یک برتری پر گل و به دلیل تفاضل گل بهتر بصورت مستقیم به فینال راه یابد.
محمد نگهبان هم در گروه B با پویا دل حامد ، امین آقا نژاد و میلاد مبهوتی همگروه شده بود که دو بازی ابتدایی را به سادگی و با برد پشت سر گذاشت و در دیدار سوم که برای تعیین صدر نشین اهمیت بالایی داشت توانست پویا دل حامد را شکست دهد که همین پیروزی سبب شد پویا در مسیر دشواری قرار بگیرد و از تورنومنت حذف شود .
محمد در مرحله ی حذفی ابتدا به مصاف پدیده ی این دوره ، علی سعیدی کیا رفت و با نتایج خوبی او را شکست داد . حریف بعدی محمد ، حامد بقایی بود که با انگیزه ی مضاعفی در دوره ی دهم شرکت کرده بود و نتایج خوبی هم کسب کرده بود ، محمد اگرچه در بازی رفت شکست خورد، ولی توانست با مدیریت مناسب در بازی برگشت، به یک پیروزی خوب دست پیدا کند و به مرحله ی بعدی راه پیدا کند . مرحله ی ما قبل پایانی اوج هنر محمد بود ، جایی که در بازی رفت مقابل مجتبی صمدی در یک نبرد میلی متری شکست خورد ، اما با حفظ روحیه توانست در کمال ناباوری مجتبی صمدی را با یک نتیجه ی پر گل در بازی برگشت شکست دهد و به فینال برسد .
در بازی فینال شاهد یک بازی نزدیک بودیم که تا حدی برتری نسبی به نفع پویا بود. در نیمه ی نخست محمد نگهبان با سرعت دادن به بازی بیشتر توپ را در اختیار گرفت ، در نیمه ی دوم اما پویا زاد سلطانی که بیشتر علاقه دارد بازی را با آرامش بیشتری پیگیری کند نسبت به حریف برتری محسوسی داشت و با کمتر کردن سرعت بازی آزادانه به حمله پرداخت و در پایان 90 دقیقه علی رغم برتری نسبی، نتیجه ی 1-1 بدست آمد و در وقت های اضافه این محمد نگهبان بود که با دیکته کردن سبک خودش به حریف توانست دروازه ی حریف را چند بار پی در پی باز کند و به مقام قهرمانی برسد .

ویژگی ها :

محمد نگهبان : نشان داد که در بازی های رفت و برگشت توان برگشتن به بازی را دارد و از نظر روحی و روانی این یک پوئن بزرگ برای او محسوب می شود ، سرعت بالای بازی ، حملات زهردار و سوئیچ به موقع سیستم در زمان بازی از ویژگی های محمد است ( محمد در ابتدای بازی سه ترکیب متفاوت برای زمانهای حمله و دفاع می چیند و در حین بازی این امکان را دارد که بدون ایجاد وقفه در بازی سبک خود را به تناسب بازی حریف تغییر دهد ) . و مهم تر از همه میل گلزنی بالا که برای حریفان رعب ایجاد می کند ، توان تهاجمی بالا و حملات برق آسا محمد را به یکی از بهترین های کاپ دی بدل کرده است .
پویا زاد سلطانی : اگرچه کمتر به بازی سرعت می دهد اما این بدین معنی نیست که بازی او قابل پیش بینی است . ، انجام حرکات تکنیکی و تاکتیک های متنوعی که پویا از آنها بهره می گیرد کار حریف را دشوار می کند . از طرفی دقت بالای بازی و عدم ایجاد موقعیت برای حریف به او اجازه می دهد نبض بازی را در دست بگیرد . قدرت تصمیم گیری به موقع ، دقت تمام کنندگی بالا ، پاس های دقیق و جای گیری های مناسب در حمله و دفاع، پویا را به یک گیمر واقعا خوب تبدیل کرده است .

 

بهسان اکبری
تیم آنالیز کمپ فوتبال دیجیتال کاپ دی
Cupday.ir

 

نوشتن نظر

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

سایت :


9 + 3 =