درباره ما

مرکز فرهنگی دیجیتال “کاپ دی” در راستای ارتقاء فرهنگ فعالیت های دیجیتال سودمند برای قشر جوان، نوجوان و کودک جامعه و ترویج این فعالیت های سالم و کاربردی، در استان آذربایجان شرقی، و در تبریز (شهر اولین ها) آغاز به کار کرده است و اهداف بزرگی در زمینه ی فعالیت های دیجیتال و گسترش آن در سر دارد که در این بخش به آن می پردازیم.
این مرکز فرهنگی دیجیتال در نظر دارد با ارائه خدمات نوین و متنوع به جامعه در زمینه ی فعالیت های دیجیتال اعم از آموزش های اولیه  رایانه ای، تولید محتوا و برگزاری مسابقات و جشنواره های مختلف برای آقایان و بانوان، بستر مناسبی برای رشد و شکوفایی سواد دیجیتالی جامعه و فراهم کردن یک محیط سالم و مفرح نوین و منحصر بفرد، جامعه را به سمت این فعالیت های مثبت و بعضا ضروری سوق دهد که به تنهایی می تواند محیط مناسبی برای آموزش هایی در حوزه رسانه های دیجیتال و ارتقای سطح فرهنگی و سرگرمی های سالم و پر کردن اوقات فراقت جوانان باشد.

 

فعالیت های مرکز فرهنگی دیجیتال کاپ دی
  • بازیسرا و برگزاری مسابقات
مرکز فرهنگی دیجیتال “کاپ دی” در زمینه ی فعالیت های دیجیتال در بخش بازی سرا و برگزاری مسابقات دیجیتال تا تاریخ 1396/09/09 توانسته با برگزاری بیش از 130 تورنومنت مبتنی بر قوانین و استاندارد های جهانی در 14 ماه اخیر (که بصورت حداقل یک الی دو تورنومنت در هفته ادامه دارد) در فرمت های متنوع و توزیع بالغ بر 220 میلیون ریال جایزه نقدی بین نفرات برتر، هر هفته پذیرای تعداد زیادی از علافمندان سرگرمی های دیجیتال باشد که ماحصل این مسابقات، شناسایی بالغ بر 250 گیمر مستعد و با انگیزه در زمینه ی بازی های دیجیتال بوده است. برگزاری منظم و متناوب مسابقات سبب شناسایی، رشد و تکامل هر چه بیشتر نفرات برتر استان آذربایجان شرقی شده است .
از امتیازات این مجموعه، ایجاد یک محیط فرهنگی سالم و متناسب با نیاز های جوانان، نگاه تخصصی و فنی به بحث فعالیت های دیجیتال و بهره گیری از تکنولوژی روز جهانی برای افزایش کیفیت خدماتیست که به علاقمندان ارائه می شود و همه ی این عوامل دست به دست هم داده اند تا این مجموعه ی توانمند با پتانسیل بالا در حال تبدیل شدن به یک مرکز ایده آل و تخصصی در زمینه ی فعالیت های دیجیتال در سطح کشور باشد.
  • خدمات پایگاه اینترنتی :
پایگاه اینترنتی این مجموعه دیدگاه متفاوتی به فعالیت های دیجیتال دارد و در بخش کمپ فوتبال دیجیتال با نگاه تخصصی به بعد فنی بازیکنان و ارائه ی خدماتی مانند پوشش خبری، آنالیز گیمرها و مسابقات و درج جداول،  نتایج و رنکینگ، به اشاعه ی فعالیت های دیجیتال کمک شایانی می کند و در زمینه ی اطلاع رسانی و ثبت نام آنلاین تمام مسابقات فعالیت دارد.
هدف کلی :
ایجاد بستری آموزشی و تفریحی بروز و پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و کودکان در جهت جلوگیری از جرم و جنایت و بزهکاری و افسردگی در جامعه
سایر اهداف :
  1. برگزاری مسابقات رایانه ای و جشنواره های مختلف در حوزه ی رسانه های دیجیتال :
از آنجایی که سرگرمی های دیجیتال جایگاه ویژه ای در بین جوانان، نوجوانان و کودکان دارد و رشته های دیجیتالی رقابتی، یکی از سالم ترین و پرطرفدارترین سرگرمی های موجود در دنیا به شمار می رود، پتانسیل بالای جوانان و نوجوانان، ما را بر آن داشت با طراحی مسابقات متنوع در کلیه ی رده های سنی استعداد های برتر استان را در قالب این مسابقات مهیج گرد هم آوریم و قدم نوینی در راستای ارتقای فرهنگی و فکری برای اولین بار در این زمینه برداریم.
در زیر به کلیات اهدافی که با برگزاری این مسابقه فراهم خواهد شد اشاره می کنیم :
– ایجاد یک بستر تفریحی سالم و در عین حال به روز و مطابق با نیازهای کلیه ی رده های سنی
– شناسایی و بالفعل سازی استعدادهای ناب جوانان کشورمان در زمینه ی بازی های دیجیتال
– ایجاد فرصت های شغلی و سرمایه گزاری مرتبط در این زمینه
– فرهنگسازی و ایجاد فضایی سالم در جهت پر کردن اوقات فراغت برای قشر آقایان و بانوان
  1. آموزش در حوزه ی رسانه های دیجیتال
مرکز فرهنگی دیجیتال کاپ دی در نظر دارد با برگزاری کلاس های آموزشی با هزینه های اندک و سیستم نوین و قابل استفاده برای تمام رده های سنی، در کلیه ی حوزه های دیجیتال و بازی سازی، به رشد و اعتلای دانش دیجیتال مخاطبان خود بپردازد و قشر وسیعی از جامعه را از سواد دیجیتالی برخوردار نماید.
  1. بازی سازی، تولید نرم افزار و محتوای دیجیتال
مرکز فرهنگی دیجیتال کاپ دی در نظر دارد با تشکیل تیم هایی در شاخه بازیسازی و تولید نرم افزار و محتوای دیجیتال، اقدام به طراحی و تولید در این شاخه ها نماید.
  1. ایجاد شغل و کارآفرینی بصورت مستقیم و غیر مستقیم
این مرکز با آموزش و تقویت استعدادهای متناسب با حوزه های دیجیتال، سعی در پرورش جوانان و نوجوانان در این زمینه جهت ورود به بازار کار را در حوزه وظایف خود گنجانده تا با این هدف و در این استان، گامی مثبت در جهت ایجاد شغل و کارآفرینی بصورت مستقیم و غیر مستقیم بردارد.
مرکز فرهنگی دیجیتال “کاپ دی”
به شماره مجوز : 269/50  و شناسه واحد فرهنگی : 11613
اولین مرکز حرفه ای برگزارکننده مسابقات مداوم بازی ها و سرگرمی های دیجیتال در ایران
زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و شبکه ملی فرهنگ